fbpx

DEMONTAJ

Su Deposu Tamiri | Su Deposu Temizliği | Ankara Su Deposu Tamiri

Demontaj Nedir ? Modüler Sistem Su Depolarında Demontaj İşlemleri Nasıl Yapılır.

Modüler su depolarını kullanışlı kılan en önemli özelliklerden birisi kurulum yapıldıktan sonra gerektiğinde veya ihtiyaç duyulduğunda yeniden sökülebilmesidir. Demontaj dediğimiz bu işleme depomuzun yerini değiştirme ihtiyacı duyduğumuzda, depo kapasitesini arttırmak istediğimizde veya eskiyen depoları yenileri ile değiştirmek istediğimizde sıklıkla başvururuz. Demontaj nedir sorusunun cevabına gelince; kurulumu yapılan herhangi bir eşyanın; bu su deposu olabileceği gibi, mobilya dolap, makina vb. her türlü parçalar halinde bulunan malzeme olabilir. Parçalar halinde olupta birleştirilmesi gereken eşyanın birleşimi yapıldıktan sonra tekrar sökülerek parçalar haline getirilmesi işlemidir.

Demontaj Yapılırken Su Deposu Zarar Görür mü?

Tamamen zarar görmez dememiz mümkün değildir. Zaten sökümü yapılan civataların tekrar kullanılma imkanı neredeyse hiç yoktur. Sökümü yapılan paneller arasında ki contalar yeniden kullanılamaz. Bu contaların ve civataların yenileri ile değiştirilmesi gerekmektedir. Söküm esnasında panellerde de kısmen zararlar meydana gelebilir. Ancak bu katlanılabilir bir maliyettir. Yapılan her ters işlemin elbette bir maliyeti olacaktır.

Eski bir deponun demonte edilerek kullanılması mı; Yoksa Yeni bir depo alınması mı önerilir.?

Bu konu ile ilgili iyi bir fayda maliyet analizi yapmak gerekir. Ayrıca birçok kriteri de göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Bunun içinde modüler su deposu konusunda uzman bir ekip ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Yani DEPOTEK Su Deposu Montaj – Tamir Hizmetlerini kastediyorum. Evet bizimle çalışmalısınız. Biz eski su deponuzu inceleriz. Söküm işlemi esnasında meydana gelebilecek gider ve maliyetleri hesaplarız. Yeni depo alımı ile eski depo demonte ve kurulum işlemleri arasında ki farkı bularak size elde ettiğimiz doneleri sunarız. Hangisinin daha karlı olacağı hususunu net bir şekilde ortaya koyarız. Size ise karar vermek kalır. Ancak dediğimiz gibi iyi bir fayda maliyet analizinin yapılması gerekiyor. Bunun içinde mutlaka teknik destek almalısınız.

demontaj nedir su deposu tamir servisi ve montaj hizmetleri,su deposu tamiri ankara

Yandaki resimde alt taban sacının çökmesi nedeniyle demonte edilmekte olan bir modüler sistem su deposunu görebilirsiniz.

Demontaj işleminin genel olarak maliyeti ne kadar olur.

Öncelikle bu soruya cevap verebilmek için birkaç kriteri değerlendirmemiz gerekiyor. Eğer su deponuzun kapasitesini arttırmak istiyorsanız ve eski deponuzun üzerine kurulum yapılacağından fazla bir demontaj işlemi gerekmediği için (sadece üst tavan sacı ve köşebentler değişecek) ekstra maliyet sorunu yaşamazsınız. Kazançlı bir durum olur.

Eğer su deponuz çok eski değil ve yerini değiştirmek istiyorsanız katlanacağınız maliyet yeni bir depo almanız durumunda katlanacağınız maliyetten kat kat düşük olacaktır. Bu durumda demonte işlemi yaptırarak eski deponuzu tekrar montaj ettirmeniz tavsiye edilir.

Ancak deponuz 10 yıl ve üzeri bir yaşa sahip ise fayda maliyet analizi yapılması durumunda yeni bir depo almak her zaman daha karlıdır. Zira yeni aldığınız depoyu onbeş-yirmi yıl kullanacaksınız. Bu durumda eski bir depo ile uğraşmak pek mantıklı olmayacaktır. Ayrıca eski su deponuzu hurda olarak veya ikinci olarak satmayı da düşünebilirsiniz. Bu durumda maliyetiniz önemli ölçüde azalacaktır. Sağlıklı günler dileriz…

Contents