fbpx

TAMİR

Su Deposu Tamiri | Su Deposu Temizliği | Ankara Su Deposu Tamiri

MODÜLER SU DEPOSU ARIZALARI NELERDİR? SU DEPOSU TAMİR & TADİLAT İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR? 

Modüler Su Depoları uzun ömürlü olmakla birlikte genellikle montajdan kaynaklanan hatalar veya dış etkenlere bağlı olarak arızalanabilir. Deponuzun su kaçırması ve suyu tutamamanız durumunda mutlaka su deposu tamir işleri konusunda teknik servis hizmeti veren güvenilir bir firmayı tercih ederek tamirini yaptırmanız gerekmektedir. Aksi halde su kaybı nedeniyle maddi zarara uğrayacağınız gibi arızalı bölgenin daha da açılarak hasarın büyümesine sebep olabilir.

Modüler Sistem Su Depolarında Meydana Gelen Arızalar Nelerdir.? Su Deposu Tamir İşleri

Su deposunun içine belirli bir sistemle yerleştirilen, depo panellerinin suyun basıncı ile açılmasını önleyen ve basınca dayanıklılığını arttıran gergi sisteminin kopması, açılması ve zarar görmesi.

modüler su deposu gergi sistemi arızası tamir teknik servisi

Yandaki resimde gergi sisteminin kopması nedeniyle panelleri patlayan modüler sistem su deposu görülmektedir. Gergi çubuklarının bir tanesinin dahi kopması depo sisteminin tamamen bozulmasına yol açar. Zira suyun basıncı ile gerginin koptuğu her iki tarafta bulunan paneller dışa doğru açılacak veya panel köşelerinde sac yırtılması meydana gelecektir. Sac yırtılması durumunda panelin yenisi ile değiştirilmesi gerektiğinden su deposu tamiri maliyetleri artacaktır. Gergi sistemi modüler depolarda montaj ensasında dikkat edilmesi gereken en önemli elemandır. Titiz ve dikkatli bir şekilde montajlanması önem taşır. Aksi durumlarda çok büyük maddi zararlar meydana getirebilir. Kopma esnasında depo yakınında insan bulunması halinde yaralanmalara çok spesifik olmakla birlikte ölümlere dahi sebep olabilir. Özellikle gergi sisteminin en tecrübeli montaj elemanı tarafından yapılması çırak ve kalfalara bırakılmaması gerekir.

Resimlerde Gergi Sisteminin Kopması Neticesinde Patlayan ve Yırtılan Panel Örneklerini Görmektesiniz.

  • su deposundan meydana gelebilecek arızalar
  • arızalanan su deposu tamiri yapan güvenilir teknik servis firmaları

Modüler Su Depolarının zaman içerisinde aşırı korozyon nedeniyle delinmesi, civata başlarının çürümesi, çelik depolarda galvaniz civata kullanılmasından kaynaklanan korozyanlar nedeniyle meydana gelen arızalar.

Modüler su depolarında en çok karşılaşılan arıza şekli korozyondan kaynaklanan arızalardır. Suyun karşısında hiçbir güç duramaz gerçeğinden hareketle korozyon yani paslanma konusunu değerlendirmek gerekiyor. Ancak depo bakımlarının zamanında yada hiç yapılmaması, korozyon başlangıcı olan yerlerin zamanında tespit edilerek müdahale edilmemesi, depo montajı esnasında, çelik depolarda galvaniz civataların kullanılması, korozyon arızalarının başlıca nedenidir. Eğer depolarınızın düzenli olarak bakımını yaptırırsanız korozyon korkulu rüya olmaktan çıkacaktır. Bununla birlikte paslanmayı tamamen önleme imkanı ne yazıkki bulunmamaktadır. Depolarda meydana gelen paslanma sızdırmazlık contalarınında en büyük düşmanıdır. Meydana gelen korozyon depo contalarını çürütmekte ve zamanla su sızıntısı başlamaktadır. Resimde depo kapağında meydana gelen korozyon nedeniyle ortaya çıkan arızayı görmektesiniz. Korozyon nedeniyle civatalar tamamen çürümüş ve contayıda çürütmüştür. Kapak civarında bulunan pas tamamen temizlenerek civata delikleri tekrar açılmış, yeni conta sarmak suretiyle su deposu tamiri yapılarak müşterimize teslim edilmiştir.

Su deposu tamir işlerinde faaliyet gösteren firmaların seçiminde dikkat edilecek hususlar

Modüler sistemle yapılmış, hazır galvaniz, daldırma galvaniz, paslanmaz krom çelik vb. malzemelerden üretilen su depolarınızın tamiri, pas temizlikleri, pas temizliği sonrası depo temizliği, talep edilmesi durumunda insan sağlığına zararlı olmayan yalıtım boya malzemesi ile kaplanarak su deposunun ömrünün uzatılması hizmetleri, firmamız tarafından işinde tecrübeli ve hassas çalışanlarımızca verilmektedir. Su deposu tamir işleri konusunda en önemli husus tecrübeli ve güvenilir ustalarla çalışmaktır. Yaptığı işin ehli olmayan bir ustaya vereceğiniz para boşa gidecektir. Yaptığı işin arkasında durabilen, işi yaptıktan sonra meydana gelebilecek sızıntı ve arızalarda ulaşabileceğiniz, bulunduğunuz ilde ikamet eden insanlarla çalışmanız lehinize olacaktır. İletişim kurduğunuz kişi ile işi yapan kişinin aynı şahıs olmasına dikkat edin.

DEPOTEK Su Deposu Tamir Firması Sahibi Sefer ÇIRAK iletişim bilgileri için lütfen tıklayın>>>

Contents